מתוך המכתב של יוצאי יחידת המ"מ לראש הממשלה   מקור: פייסבוק

לסרבנות הממארת צריך היה לשים קץ בשבעה באוקטובר. באותו יום מר ונמהר שבו הבנו שברירת חיינו היא להילחם או להישחט, היה צריך לעשות דה-לגיטימציה מוחלטת לכל מחשבה על סרבנות, לכל איום בסרבנות, לכל סרבנות "אפורה" ולכל סרבנות עם שמות חיבה מכובסים כמו "הפסקת התנדבות", ולמחוק אותם באופן סופי מהשיח הציבורי. לא שסרטן הסרבנות היה לגיטימי לפני שבעה באוקטובר, אבל הטבח הנורא צריך היה להיות וידוא ההריגה של הגידול הממאיר הזה בגוף הדמוקרטיה הישראלית.

לצערי, למרות טבח שבעה באוקטובר, עדיין ניתן למצוא עדויות להמשך התופעה הנלוזה של הסרבנות, או לפחות לאיום בסרבנות, הממאיר גם כן.

לאחרונה נתקלתי במכתב לראש הממשלה שעליו חתומים, לכאורה, "מאות מיוצאי מערך המבצעים המיוחדים בצה"ל במיל'", ושבו התפתחות מסוכנת עוד יותר של הגידול הממאיר. וזו לשון המכתב:

"בהתאם לחוק החדש הפוטר בחורי ישיבה משירות צבאי, שאותו מיישמת הממשלה בפועל זמן רב, אנו, מאות יוצאי מערך המבצעים המיוחדים (המ"מ) בצה"ל, חיילים/ות, קצינים/ות ולוחמים במיל', מודיעים כי החל מרגע זה ננהג תוך השוואת תנאים מלאה, קרי:

– פטור מלא ממילואים

– פטור מלא מגיוס בנינו ובנותינו

מאות מאתנו עוסקים יומם ולילה בלימוד תורת הדמוקרטיה והשוויון. תורתנו אמנותנו. לפיכך, נדרוש את אותן זכויות הניתנות לבחורי ישיבה.

ממשלה שרומסת את שלטון החוק, שתוקפת בארסיות שומרי סף, שאיבדה כל צלם ממלכתיות – היא ממשלה שדגל שחור מתנוסס מעל כל החלטותיה".

Special Operations Letter

איני יודע עד כמה מדובר במכתב רציני והאם יש גם שמות מאחורי החתימה הזאת, אבל מסמך זה מזכיר מכתבים, עצומות ומסרים קודמים שפרסמו יוצאי מערך המבצעים המיוחדים במהלך השנה האחרונה, והניסוח במכתב הנוכחי דומה לניסוחים בהם נהגו להשתמש בעבר (ראו להלן מספר דוגמאות להודעות שפרסמה קבוצה זו לפני טבח שבעה באוקטובר).

מכתב זה מבטא תופעה מדאיגה וחמורה ביותר. זהו מרד בדמוקרטיה בשם הדמוקרטיה. זהו מרד בשלטון החוק בשם שלטון החוק. זהו מרד בציונות בשם הציונות.

מה הוא אותו מערך מבצעים מיוחדים, שמאות מלוחמיו חתמו על המכתב שבו הצהירו שלא ימשיכו לשרת? מבצעים מיוחדים הם, למשל, אלו שמשחררים את החטופים משביים. אז לא תשחררו חטופים, ותותירו אותם מופקרים בידי כוחות החמאס כי החרדים לא מתגייסים? (אני מתנגד בכל תוקף להשתמטות החרדים, אבל זה לא רלוונטי לדיון הזה). מבצעים מיוחדים הם אלו שמגיעים ראשונים לבארי, שנלחמים בגבורה במחבלים המבצעים טבח נורא בקיבוץ, ושמצילים, גם במחיר חיי רבים מהלוחמים, את התושבים הנותרים מרצח בירי או משריפה בעודם בחיים. אז לא תילחמו ברבי-הטבחים שהגיעו ליישוב ישראלי כדי לרצוח (גם תינוקת בת עשרה חודשים), לאנוס, לערוף ראשים ולשרוף אנשים חיים כי הממשלה משחררת חרדים מגיוס?

הסרבנות היא סרטן ממאיר בגוף המדינה. היא איום על קיומה, שלומה וביטחונה של ישראל. היא כרסום יסוד הדמוקרטיה הישראלית. יש לגנות אותה, להוקיע אותה, לבודד אותה. זו לא דרכה של מדינת ישראל. את כל מי שמשתמש בנשק הלא לגיטימי הזה, גם אם הוא רק מאיים, צריך לגנות ולהוקיע. אנחנו אומה במלחמה על הישרדותנו, והשירות בצבא הוא מה שמבטיח את המשך הקיום שלנו באזור שבו כמעט כולם חפצים בחיסולנו. בשירות בצבא אסור לפגוע, ואסור לעשות כל שימוש פוליטי בצה"ל.

יתרה מכך, אמירה בזויה כגון נסרב לשרת כי "דגל שחור" מתנוסס מעל כל החלטה של הממשלה הזו, היא לא רק סרבנות, אלא גם אמירה אנטי דמוקרטית בעליל שדגל שחור של מרד בדמוקרטיה מתנוסס מעליה. קמה לה חבורה מופקרת של אנשי צבא במילואים שמרשה לעצמה להכריז שכל ההוראות של הממשלה הנבחרת והחוקית הן הוראות לא חוקיות, ולכן הם מסרבים לבצען (אני מתנגד לממשלה הזו בכל מאודי, אבל זה לא רלוונטי לדיון הזה). ואת זה הם אומרים בשם ה... דמוקרטיה!

ואם אחרי הממשלה האיומה הזו תקום ממשלת שינוי שנייה, והמתנגדים לממשלה החדשה יאיימו בדיוק את אותו איום שמאיימת החבורה המופקרת – וזה יקרה כי מופקרים יש בכל הצדדים – הם יוקעו מייד כאויבי הדמוקרטיה הקמים עליה לכלותה. ובצדק יוקעו. אז גם אותה חבורה מופקרת של ""מאות מיוצאי מערך המבצעים המיוחדים בצה"ל במיל'", הם אויבי הדמוקרטיה, וכל מי שנאמן למשטר הדמוקרטי (שחשוב יותר מכל ממשלה) צריך להוקיע אותם ואת האיום הבזוי שלהם.

אורי הייטנר הוא איש חינוך, חקלאי ופובליציסט

users: אורי הייטנר

עוד בנושא

אולי יעניין אתכם

הנקראים ביותר

המלצת העורכים

החדשים ביותר