יאיר גולן, 2022   מקור: ויקיפדיה (אורן רוזן)

היועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב-מיארה עדיין לא הורתה למשטרה לזמן את יאיר גולן לחקירה באזהרה בחשד להמרדה ולהסתה להשתמטות. זה לא מפתיע בכלל, הואיל ובהרב-מיארה לא הורתה למשטרה לחקור את הקריאות הרבות לאי-ציות ולסרבנות שנשמעו מפי ראשי ממשלה ורמטכ"לים לשעבר במהלך השנה האחרונה.

מהיועצת המשפטית לממשלה באמת שאין לי שום ציפיות, היות שאכיפה בררנית היא נר לרגליה, אבל מדוע מנהיגי מחנה "הלא-ימין" לא מגנים בכל תוקף את גולן ולא קוראים להעמידו לדין על המרדה והסתה להשתמטות? הרי חלקם הסתערו בשצף קצף על "סרטון ההמרדה" שהעלה איש אנונימי, אז עכשיו כשאלוף במיל', כמעט רמטכ"ל, שנבחר זה עתה להיות ראש מפלגת העבודה, מסית להשתמטות בשעת מלחמה, פתאום נשמעים מהם רק דברים רפים או שתיקה רועמת?

כך, למשל, בני גנץ הסתפק בקריאה ליאיר גולן להשאיר את צה"ל מחוץ למחלוקת. הזהו אותו גנץ שבתגובה לסרטון ההמרדה הסביר כי "הבעת תמיכה בקריאה להמרדה בזמן מלחמה ובכלל, כמו בסרטון שפורסם אתמול – פוגעת בביטחון ישראל" ושקרא לרה"מ "לגנות באופן חד וברור את סרטון ההמרדה ולא להתחבא מאחורי מכבסת מילים"? נאה דורש, לא נאה מקיים.

ובני גנץ הוא עוד צדיק לעומת יאיר לפיד שרק השבוע הצהיר בדרמטיות שסרטוני ההמרדה הם "מסוכנים והרי אסון", ושמאז סרטון ההמרדה ממלא פיו מים. כדי לברך את גולן על ניצחונו במרוץ לראשות מפלגת העבודה ולומר בשבחו, יושב ראש האופוזיציה לפיד מצא זמן, אבל לא כדי לגנותו על הסתה להשתמטות בשעת מלחמה.

גם מאביגדור ליברמן וגדי איזנקוט לא נשמעה מילה של גינוי. היחיד מהאופוזיציה שגינה בפה מלא את דבריו של יאיר גולן היה חבר הכנסת גדעון סער, והוא ראוי להערכה על כך. האם מלבד סער, ראשי המפלגות הפוליטיות של "הלא-ימין" אימצו את גישתו של יאיר לפיד שיש להפעיל מערכת חוק אחת עבור אנשים "משלנו" ומערכת חוק אחרת עבור "אנשים אחרים"?

בשורה התחתונה, הממשלה הכושלת הזו צריכה להתפזר לאלתר, ומותר לנקוט בכל הדרכים הלגיטימיות כדי לזרז את פיזורה. אבל המרדה וקריאה לחיילי מילואים לא לשרת, ועוד בזמן מלחמה(!), אלו פעולות שדגל שחור של אי-חוקיות וחוסר לגיטימיות מתנוסס מעליהן.

חיים רמון כיהן כחבר כנסת וכשר בממשלות ישראל

users: חיים רמון

עוד בנושא

אולי יעניין אתכם

הנקראים ביותר

המלצת העורכים

החדשים ביותר