בן כספית   מקור: ויקיפדיה (אלוני מור)

עד לפני מספר שנים בן כספית ואני היינו ידידים. נהגנו להיפגש ולשוחח בטלפון לעיתים קרובות. מעבר לידידות, גם שררה בינינו הסכמה ברוב הנושאים. יום אחד התקשרתי אליו וביקשתי להיפגש. כספית סירב ואמר לי "אתה 'ביביסט' ואין לי על מה להיפגש איתך". פרצתי בצחוק פרוע וכשנרגעתי אמרתי לו "מי כמוך יודע שאני חלוק על נתניהו כמעט בכל הנושאים המדיניים ומבקר אותו בחריפות רבה". כספית השיב לי "אתה מגן על ביבי וטוען שאסור להעמיד אותו לדין על קבלת שוחד בדמות היענות חריגה של אתר וואלה לדרישותיו". "אתה התהפכת והפכת להיות ביביסט" סיכם וסיים את שיחתנו.

בשיחה זו הבנתי שכספית לקה במחלה הקשה ונטולת המזור "ביביפוביה".

 

אולטראס "רק לא ביבי"

בדומה לאולטראס של הפועל המניפים בכל משחק של הפועל את השלט "100% אנטי מכבי" כספית הפך עצמו לראש מחנה האולטראס של "רק לא ביבי". בכל ערוצי התקשורת העומדים לרשותו, הוא לא חדל מלהניף את השלט "100% אנטי ביבי". ואם מישהו הוא רק "99% אנטי ביבי" אז בעיני כספית הוא "100% ביביסט".

כאשר העזתי לטעון באמצעי התקשורת כי מרגע שהתפרסם שהיועץ המשפטי לממשלה אמר כי "נתניהו סיכן את הדמוקרטיה, ניצלנו בחסדי שמיים" הוא מנוע מלעסוק בכל עניין הקשור לנתניהו הן בנושאי פליליים והן בנושאים אזרחיים, התנפל עלי כספית בשצף קצף וטען כי מאז הורשעתי במשפט הנשיקה אני מנהל "מסע של ג'יהאד מטורף" כנגד הפרקליטות ולכן אני "פסול" לדיון בכל דבר שקשור לפרקליטות וליועץ המשפטי לממשלה.

עד שהשנאה לנתניהו העבירה אותו על דעתו, כספית היה מבקר חד וחריף של הפרקליטות. אולם מאז החלו חקירות נתניהו הוא מעניק חסינות מוחלטת לאנשי הפרקליטות והם הפכו ממש למחמל נפשו. בזמנו, כספית מנע חסינות זו מאדם אחד, היועץ המשפטי לממשלה, משום שלדעת כספית הוא לא פעל בנחישות מספקת מול נתניהו, אך מרגע שד"ר מנדלבליט החליט להגיש כתב אישום נגדו גם הוא זכה להיכנס תחת הגנתו.

 

"פרקליטות מתנשאת, דורסנית וזחוחה"

"נקשר כאן קשר להדיח ראש ממשלה בישראל. הייתה כאן הפיכה משפטית"

"הם [הפרקליטות] רוצים אותו [את ראש הממשלה] מחוסל"

"מישהו החליט לחפש. מישהו סימן מטרה"

"רוח המפקד של הפרקליטות שכשיש מישהו שמאיים על ההגמוניה ומביא את דניאל פרידמן וחיים רמון וכולי אז מדיחים אותו"

את כל הדברים האלו כתב ואמר לא אחר מאשר כספית. הדברים לא נכתבו ונאמרו על התנהלות הפרקליטות ביחס לנתניהו, כמובן, אלא על התנהלותה ביחס לראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט. אבל כספית לא הסתפק בביקורת חריפה על היחס של הפרקליטות לאולמרט אלא הוסיף והאשים אותה בהתנהלות פושעת ובמניעים פסולים – ועשה זאת במילים הקשות ביותר:

"פרקליטות מתנשאת, דורסנית וזחוחה"

"בכל הקשור לפרקליטות, אין דין ואין דיין"

"אין חיית טרף צמאת דם יותר מאשר פרקליט המדינה משה לדור"

"אני לא חושב שמשה לדור ואורי קורב יכולים להסתובב בין קהל בני אדם אחרי מה שהם עשו"

"אני לא חושב שמשה לדור יתנדב להתפטר מחר ואני חושב שהתפקיד שלנו בתקשורת זה להזכיר לו את זה כל בוקר. מבחינתי הוא כבר לא פרקליט מדינה, הוא אדם שסרח וגרם למדינה הזו הרבה נזק"

אז למרות שזה קצת מרגיש לי שכספית הישן ניהל מסע של ג'יהאד מטורף נגד הפרקליטות, אני בהחלט מסכים עם עיקרי הדברים. ומאז שכתב כל זאת, התנהלות הפרקליטות רק הפכה גרועה יותר, וכספית עצמו יודע זאת טוב מאחרים.

 

"פרשה קשה וחמורה"

כאשר נחקרתי והועמדתי לדין, כספית אמר לי במו פיו שתפרו לי תיק. אני חוזר, אותו כספית שמגן עתה על הפרקליטות בחמת זעם, טען באוזני בזמן אמת שהפרקליטות תפרה לי תיק. באותו ראיון עצמו בו כספית האשים אותי שאני מנהל ג'יהאד נגד הפרקליטות הוא שב ואמר כי "אני עמדתי שם ליד חיים רמון ואני הסכמתי איתו שתפרו לו תיק". איך עיתונאי יכול לחשוב שהפרקליטות תפרה לפוליטיקאי תיק, ולהגן עליה במקביל? לשנאת ביבי הפתרונים.

אבל זה לא רק זה.

כספית יודע שעל פרשת האזנות הסתר נכתב בפסק הדין "אנו קובעים, כי מדובר כאן לפחות ברשלנות ממשית מצד גורמי התביעה". כספית גם מכיר היטב את השתלשלות הבדיקה של פרשת האזנות הסתר: השופט (בדימוס) שלום ברנר כתב בדו"ח הבדיקה כי הייתה "רשלנות רבתי" בטיפול בתיק; השופט (בדימוס) ורדי זיילר המליץ בדו"ח שלו להקים ועדת בדיקה ממשלתית כדי לחקור את התנהלות גורמי האכיפה בענייני; מבקר המדינה השופט (בדימוס) מיכה לינדנשטראוס קבע כי "ממצאי הבדיקה מצביעים על ליקויים משמעותיים אשר גרמו לתקלה החמורה שבעטייה לא הועברו לנאשם – מר רמון – חומרים הנוגעים למשפטו שמקורם בהאזנות סתר" והוסיף כי "ליקויים אלו לא נבעו מכשל מערכתי או ארגוני אלא בעיקר מכשל אישי של בעלי התפקידים שעסקו במלאכה ומאי-קיום הכללים על ידי אותם בעלי תפקידים... פרקליטת מחוז תל אביב, עו"ד רות דוד; והתובעת במשפט רמון, עו"ד אריאלה סגל-אנטלר".

כספית יודע יותר מרבים כיצד הפרקליטות עשתה ככל יכולתה למנוע כל חקירה ובדיקה מעמיקים בפרשה: שר המשפטים דניאל פרידמן אמר בפני ועדת החקירה הפרלמנטרית לנושא האזנות הסתר שקמה בעקבות התנהלות גורמי האכיפה בענייני כי מדובר ב-"פרשה קשה וחמורה... יש שם שורה של אלמנטים, שקשה מאוד להשלים איתם. אחד האלמנטים הוא המאבק הבלתי מתפשר של מערכת אכיפת החוק כולה כנגד החקירה. כלומר, אני נמצא במצב שבתוך המשרד [משרד המשפטים, ח. ר.] יש התנגדות עזה ביותר לחקור או לבדוק... אחת האפשרויות שאני ראיתי בשלב מסוים, נוכח ההתנגדות הכול כך עזה בתוך המשרד לא לבדוק ולא לחקור, היא לומר שהשופט ברנר, שהוא כל כך מקובל עליהם והם מנפנפים בדגל שלו, מוצא שהיתה 'רשלנות רבתי'. שאלתי האם הם חושבים שצריך להעמיד לדין מישהו. התשובה היתה לא. בשיחה שלי עם השר [לביטחון פנים, ח. ר.] דיכטר התעוררה השאלה אם יש מקום לדין משמעתי, וכמובן ירדה מהפרק. לא רוצים לעשות כלום, לא עושים כלום, לא יהיה כלום, תהיינה מסקנות מערכתיות. אני אומר לכם שהמצב הוא בלתי נסבל". אחרי שפרקליט המדינה דאז השתלח בשופט זיילר שכתב את הדו"ח, שר המשפטים השיב לו "שהמאבק שאתם מנהלים נגד חקירה, הוא זה שיוצר רושם קשה מאוד נגד הפרקליטות ונגד המשטרה. המלחמה המנוהלת מהיום הראשון, עוד לפני שמינו את ברנר, יוצרת רושם קשה ביותר". פרידמן קבע שאין מנוס מהקמת ועדת בדיקה עם סמכויות "אחרת העניין ימוסמס". ואכן, ועדת החקירה הפרלמנטרית החליטה פה אחד לקרוא לשר המשפטים ליישם את המלצות זיילר ולהורות על הקמת ועדת בדיקה ממשלתית בפרשת האזנות הסתר במשפט.

והיות שכספית מצוי במתרחש מאחורי הקלעים הוא אפילו יודע כיצד היועץ המשפטי לממשלה דאז מני מזוז סיכל את הקמתה של אותה ועדת בדיקה ממשלתית שהקמתה הייתה כה חיונית בעיני שופט בודק, ועדת חקירה פרלמנטרית ושר משפטים, וזאת באמצעות איומים על ראש הממשלה אולמרט.

 

בשם השנאה

כספית זנח את כל עקרונותיו בשם השנאה הפתולוגית לנתניהו. לכן אין להתפלא שהמבקר החריף והנחרץ של התנהלות הפרקליטות הפך למגנה הנחרץ כאשר תיקי נתניהו עומדים על הכף.

אבל דווקא אני שחוויתי את עוולות הפרקליטות על בשרי ודווקא משום שפרקליטה בכירה בפרקליטות (בה נוצר רצון לסלק אותי מתפקידי כשר המשפטים) אמרה כי במקרה של רמון "כל האמצעים היו כשרים", יכול להעיד על ההתנהלות הפסולה של הפרקליטות ולעשות זאת טוב לא פחות מכספית הישן.

גם לפני המשפט שלי נאבקתי למען שלטון העם דרך נבחריו ונגד שלטון הבירוקרטיה המשפטית, ואני מתכוון להמשיך להיאבק למען הדמוקרטיה ולמען זכויות האזרח גם בעתיד – וזאת ללא מורא מפני אולטראס "רק לא ביבי" בהנהגת כספית. אני מקווה שיום אחד בן כספית בכל זאת יחלים מה-"ביביפוביה" ויצטרף למאבק למען כל מה שהאמין בו בעבר.

חיים רמון כיהן כחבר כנסת וכשר בממשלות ישראל

users: חיים רמון

מה אתה מתבכיין. הוא צודק. הפכת בובה אצל שרון גל
משר בכיר ומשפיע באחת הפכת למטריד חיילת. בוז בוז. כדי לנקום בפרקליטות אתה יושב אצל גל ומהנהן לכל השטויות שלו. שהוא עצמו חצי אפוי

דרורי
הדיאגנוזה של רמון מול מחלתו של כספית היא חלקית.
המדע מכיר במחלקה מתעתעת הרבה יותר שלפעמים היא קלילה לפעמים קשה יותר ולפעמים נדירה. היא מוגדרת בשם החיבה "צומי" תכלס אם תביטו מבלי שיפוט תבינו שהוא לוקה במוטציה קיצונית של מחלת ה " צומי " ועל כן לא תזיק חמלה כנה מכולנו אל מול קשיו של עיתונאי קטו עם שטח פירסום גדול.

אלי
מעניין איפה הפרקליטות מחזיקה אותו שהוא כל כך להוט להגן עליה

רפי
אני לא חושב שהפרקליטות מחזיקה אותו. הוא אדם עם אופי קיצוני לכן עוא נע ונד מקצה לקצה.

Anonymous
סתם איש עלוב אובסס ..חיים אוהבים אותך ומבינים את הכאב שיוצא לך מהנשמה על מה שעברת לא בצדק.ישר כוח צדיק

אבי
רמון מונע משנאת הפרקליטות ומאשים את כספית בשנאת נתניהו. למרות היותי ימני, מעדיף את היושרה של כספית.

רפי
יושרה וכספית לא הולכים יחד. כל ההתנהלות שלו בהקשר של נתניהו מעידה על כך. לעומתו חיים רמון אדם ישר ותמיד היה כזה. הביקורת הנוקבת שלו על הפרקליטות ללא קשר לכך שהוא חושב כמעט הפוך מנתניהו בכל נושא מעידה על כך.

רוני
צודק,חיים רמון

צ
כל מילה של חיים רמון,שמפגין יושרה,למרות חילוקי הדעות האידיאולוגיים!

חרבנא
הלכה המדינה, עדיף כבר מדינת הלכה

עוד בנושא

אולי יעניין אותך

הנקראים ביותר

המלצת העורכים

החדשים ביותר