קוברה קאי   מקור: טריילר

קראטה קיד

בשבילנו שגדלנו, כילדים או כנערים, בשנות השמונים, "קראטה קיד" לא היה סתם עוד סרט.

ראשית, אתם צריכים להבין את העולם של שנות השמונים. לא היו אז טלפונים סלולריים או אינטרנט ולא היה נטפליקס. היה רק ערוץ אחד בטלוויזיה וסרטים לא הוקרנו בישראל ימים ספורים לאחר שהוקרנו בארצות הברית, אלא בפער של חודשים או שנים. בדרך כלל לא ידענו כלום על סרט שרק עלה לאקרנים מלבד מה שהיינו למדים מכרזת הסרט (אלו היו הטריילרים של אותה תקופה).

כשהלכתי לקולנוע לראות את קראטה קיד, ישר ידעתי שזה הולך להיות משהו מיוחד. האולם היה מלא עד אפס מקום – ובתי הקולנוע של שנות השמונים היו ענקיים. בגלל שלא היו כיסאות פנויים לשבת עליהם – אז היום בבתי הקולנוע רק כיסאות עץ מתקפלים שהיו נוחים בדיוק כמו שהם נשמעים – ישבתי במעבר (פעם זה היה מותר). המסכים היו ענקיים אז ראו טוב מכמעט כל מקום באולם.

ואז התחיל הסרט (התיאור של הסרט "קראטה קיד" כולל ספוילרים רבים וזאת בניגוד לתיאור של הסדרה "קוברה קאי". למי שלא ראה את הסרט, כדאי לעבור ישירות לביקורת על הסדרה). בהתחלה זה סרט נחמד, אבל לא סרט שזוכרים בבהירות גם אחרי 35 שנה. דניאל לארוסו (ראלף מאצ'יו, "נערי הכרך") הוא נער שעובר מניו ג'רזי ללוס אנג'לס, מגיע לתיכון חדש, פוגש בחורה בשם אלי (אליזבת שו, "לעזוב את לאס וגאס"), מסתבך עם החבר שלה לשעבר, ג'וני לורנס (ויליאם זבקה), ועם חבורת הבריונים שלו. כל אלו תמות קלאסיות בסרטי שנות השמונים (וגם בעשורים אחרים). אבל כאשר חבורת הבריונים מכה את דניאל מכות רצח בליל כל הקדושים בחצר הסמוכה לביתו, מגיע מישהו לעזרתו. כל הבריונים בחבורה לומדים קראטה במשך שנים, כך שמדובר בנערים חסונים ובעלי מיומנויות לחימה, אולם המושיע האלמוני מצליח להביס את כולם.

מר מיאגי מציל את דניאל

דניאל מבין שהשכן היפני החביב שלו, מר מיאגי (נוריוקי "פאט" מוריטה), הוא אומן הקראטה שהציל אותו ומבקש ממנו עזרה.

יש להבין שבשנות השמונים המוקדמות לא עמד לרשותנו השפע הסינמטי הקיים היום, אז לא הכרנו חמישים ושבע תת-סוגות של סרטי אמנויות לחימה, מאייקידו ועד סילאט. אבל סרטי קונג פו מהונג קונג היו אז פופולריים מאוד. דמות הלוחם המוכרת לנו מסרטים אלו, הייתה של גבר סיני צעיר, רזה, שרירי וגמיש או של מאסטר זקן ואניגמטי עם שיער וזקן לבנים ארוכים ועדיין רזה, שרירי וגמיש (לרוב היה מדובר בצעירים מחופשים לזקנים). אגב, בסרטי קונג פו היו גם לא מעט נשים לוחמות.

אבל מיאגי לא נראה כמו ברוס לי ולא כמו המאסטרים הסיניים הזקנים מסרטי הקונג פו שהכרנו.

מיאגי היה יפני נמוך קומה, שמנמן, ונלחם באופן מגושם למדי גם בעיניהם של ילדים שאמנויות לחימה משולבות, קיק בוקסינג או טאקוונדו, עדיין לא היו חלק מההשכלה הקולנועית-טלוויזיונית שלהם. פאט מוריטה שלוהק לתפקיד לא היה רק נמוך ושמנמן אלא גם נעדר כל הכשרה קודמת בקראטה. אבל הוא היה שחקן מצוין והתפקיד היה תפור למידותיו. יוצרי הסרט בחרו לשים את הדגש על תסריט ועל משחק איכותי ולא על לחימה וירטואוזית.

על כל פנים, מיאיגי מסרב לבקשתו של דניאל אבל מסכים ללוות אותו לדוג'ו הקראטה בו לומדים כל הבריונים כדי לפתור את הסכסוך בדרכי שלום. שם הדוג'ו הוא – "קוברה קאי".

בדוג'ו קוברה קאי אנו פוגשים את הסנסיי ג'ון קריס, חייל לשעבר שלחם בווייטנאם במסגרת הכוחות המיוחדים של צבא ארצות הברית. סנסיי קריס מלמד את תלמידיו קראטה התקפי ואגרסיבי. המוטו של קוברה קאי הוא "הכה ראשון. הכה חזק. ללא רחמים".

קריס דוחה את הצעת השלום של מיאגי, אז מיאגי מציע שדניאל ייכנס לטורניר הקראטה האזורי שם הוא יתמודד מול לוחמי קוברה קאי, ובינתיים תופסק ההתעללות בו. קריס מסכים.

מיאגי מסכים לאמן את דניאל לטורניר אולם האימונים בכלל לא נראים קשורים לקראטה. מיאגי לא מלמד את דניאל לבעוט או לתת מכות אגרוף אלא רק מורה לו לבצע שורה של מטלות משמימות בשבילו. בתחילה נותן מיאגי לדניאל לשטוף את המכוניות העתיקות שברשותו ואז למרוח אותן בווקס. מיאגי מתעקש שדניאל ימרח את הווקס ביד אחת ויסיר את עודפי הווקס ביד השנייה, אבל שיעשה זאת בצורה מסוימת מאוד – בתנועה עיגולית החוצה של היד. אין מי שראה את הסרט ולא זוכר את "wax on, wax off". אחרי זה מגיעה צביעת הגדר של מיאגי ושוב בצורה מסוימת מאוד – בתנועה למעלה למטה של היד. ואז שיוף של רצפת העץ בחצר של מיאגי בתנועה עיגולית פנימה של היד ("sand the floor" אומר מיאגי לדניאל במבטא יפני כבד).

סצנת wax on, wax off

המטלה הרביעית היא לצבוע את הבית של מיאגי – בתנועה ימינה ושמאלה של היד. בשלב מסוים של הצביעה דניאל מאבד את סבלנותו בשל מה שנראה כמו ניצול מצד מיאגי. דניאל מתפרץ על מיאגי ועוזב בכעס. מיאגי עוצר את דניאל מלעזוב ואומר לו לחזור על התנועות שלמד. דניאל חוזר על התנועות. ואז מיאגי אומר לדניאל לעשות "ווקס און, ווקס אוף" ובמקביל תוקף אותו במכות אגרוף. תנועות "הווקס און, ווקס אוף" של דניאל בולמות את המכות. מיאגי אומר לדניאל לעשות את התנועות האחרות ומראה לו איך כל תנועה מגנה מפני תקיפה אחרת. ואז מיאגי מפסיק לדבר ותוקף את לארוסו בקומבינציה של מכות, ודניאל בולם את כולן.

 

האימונים משתלמים

מיאגי ממשיך לאמן את דניאל בדרכו רבת מעוף. במקביל לאימונים יש שורה של קטעים קומיים. למשל כשמיאגי שובר במכת קראטה בקבוקי בירה של בריונים בחוף הים או מנסה יחד עם דניאל לתפוס זבוב בצ'ופסטיקס. יש גם סצנה דרמטית כשדניאל לומד שמיאגי הוא גיבור מלחמה שלחם במלחמת העולם השנייה ואף זכה במדליית הכבוד – העיטור הגבוה ביותר בצבא האמריקאי – בזמן שאשתו הייתה עצורה באחד ממחנות המעצר ליפניים שהוקמו בארצות הברית במהלך המלחמה, ומתה שם במהלך הלידה של בנם.

מיאגי מלמד את דניאל שקראטה, במהותו היסודית, לא מכוון להתקפה אלא קודם כל להגנה. אבל השיעורים של מיאגי לא מוגבלים רק לקראטה והוא מנסה ללמד את דניאל גם שיעורים לחיים. כך, למשל, מיאגי מסביר לדניאל שאיזון/שיווי משקל חשוב לא רק בקראטה אלא גם בחיים עצמם.

שיעור לחיים

לאחר שדניאל מתאמן בשמירה על שיווי משקל מול גלים חזקים בים, הוא מבחין במיאגי מתאמן בסוג מסוים של בעיטה. מהלך הבעיטה מתחיל בעמידת מוצא של ידיים למעלה ורגל אחת מקופלת באוויר, ואז בעיטה ברגל השנייה, תוך ניצול שיווי המשקל שמעניקה עמידת המוצא. אחרי האימון דניאל שואל את מיאגי על הבעיטה וזה עונה לו שמדובר ב-"טכניקת העגור". דניאל מבקש ללמוד את הבעיטה, אבל מיאגי אומר לו שעליו ללמוד לעמוד לפני שהוא לומד לעוף.

האימון בחוף הים

הטורניר מתקרב ודניאל ממשיך באימונים. בזמנו הפנוי הוא מתאמן, בלי ידיעתו של מיאגי, בטכניקת העגור.

ואז מגיע הטורניר.

במהלך הטורניר דניאל מתבלט לטובה אבל כך גם תלמידי קוברה קאי. ג'וני לורנס מגיע לגמר ודניאל אמור להתמודד בחצי הגמר מול בובי, גם הוא תלמיד בקוברה קאי. קריס מורה לבובי לפגוע בדניאל באופן שינטרל אותו, למרות שהדבר יביא לפסילתו. בובי בועט באחורי הברך של דניאל ונפסל. דניאל עולה לגמר אבל הוא פצוע ויש לו רק 15 דקות לחזור לזירה לפני שהוא מפסיד באופן אוטומטי.

ג'וני ודניאל בחצאי הגמר

ושוב יש קטע בלתי נשכח כאשר דניאל השוכב פצוע בחדר ההלבשה מבקש ממיאגי שיעזור לו להילחם בגמר. מיאגי משתכנע בסופו של דבר ומשתמש בטכניקת ריפוי "יפנית" כדי לעזור לדניאל הפצוע. טכניקת הריפוי – אותה הראו בסרט גם בשלב מוקדם יותר – כוללת מחיאה חזקה של כפות הידיים ואז שפשופן בכוח ולאחר מכן עיסוי המקום הפצוע.

על המזרנים עומדים להכריז שג'וני לורנס הוא הזוכה, אולם אלי, חברתו של דניאל, מודיעה לכרוז – ברגע האחרון כמובן – שדניאל עומד לחזור ולהילחם בגמר.

מיאגי עוזר לדניאל לחזור להתחרות בגמר לאחר הפציעה

בקרב הגמר ג'וני תוקף בעוז אולם דניאל מנצל את היכולת ההגנתית העדיפה שלו, בולם את ההתקפות העזות ומצליח לחדור להגנה של ג'וני ולזכות בשתי הנקודות הראשונות (הקרב הוא עד שלוש נקודות).

קריס מבקש פסק זמן ואומר לג'וני לבעוט ברגל של דניאל (המשפט המפורסם "sweep the leg" שרובנו שראו אז את הסרט זוכרים, בטעות, בתור "sweep the leg, johnny"). ג'וני עושה זאת, ולאחר מכן ממשיך בסדרה של התקפות עזות ומצליח לזכות בשתי נקודות רצופות. שוויון, נקודת הכרעה. במהלך הלחימה על נקודת ההכרעה תופס ג'וני את הרגל של דניאל ונותן לו מכת מרפק באחורי הברך, היכן שנפגע קודם, והקרב מופסק לזמן קצר.

דניאל בקושי מצליח לעמוד כדי להילחם על נקודת ההכרעה. אבל אז הוא עובר לעמוד בתנוחת העגור.

בשלב הזה אני זוכר איך כולנו באולם הקולנוע התחלנו לצעוק ולמחוא כפיים בהתלהבות.

השופט שוב מתחיל את הקרב על נקודת ההכרעה, ג'וני מתקדם לעבר דניאל, ודניאל בועט את בעיטת העגור היישר בפניו של ג'וני ומנצח בקרב ובטורניר.

הסצנה האחרונה בסרט "קראטה קיד"

אחרי זה היו בסדרה עוד שני סרטים טובים, גם אם פחות מהסרט הראשון. בסרט השני נוסע דניאל עם שכנו לאוקינווה ביפן, שם נולד מיאגי, וממשיך לפתח את הקראטה שלו. הסרט השני נפתח בסצנה בה קריס חונק את ג'וני בחנייה מיד לאחר ההפסד בטורניר וכמעט הורג אותו. מיאגי בא לעזרתו של ג'וני ובשילוב בין תנועות התחמקות לבין מהלך קומי מצליח גם להביס את קריס וגם לשים אותו ללעג.

מיד לאחר הטורניר - הסצנה הראשונה בסרט השני

בסרט השלישי נרקמת מזימה נגד דניאל ומיאגי בין קריס לבין טרי סילבר, חברו של קריס מהצבא ומי שייסד את קוברה קאי. המזימה מצליחה בתחילה, ודניאל אפילו עוזב את מיאגי ומצטרף לקוברה קאי, אולם בסוף חוזר למורו הוותיק.

גם בסרט השני וגם בסרט השלישי מנצח דניאל, בסופו של דבר, את יריביו.

יש גם סרט רביעי בלי דניאל, ואז חידוש של הסדרה בסרט עם ג'קי צאן, אבל חבל לשחת מילים על סרטים אלו, ולטעמי אפשר להחשיב אותם כלא קאנוניים.

 

קוברה קאי

זו אמורה הייתה להיות ביקורת על הסדרה "קוברה קאי", אז למה סיפרתי לכם כל כך באריכות על סרטי קראטה קיד ובייחוד על הסרט הראשון? ובכן, אולי אפשר ליהנות מקוברה קאי בלי לראות את קראטה קיד, אבל הצפייה הרבה יותר מהנה למי שראה את הסרטים.

למרבה ההפתעה, הסדרה מתחילה לא בחזרה לדניאל לארוסו אלא דווקא מתמקדת ביריבו מהסרט הראשון – ג'וני לורנס. ג'וני נמצא בשפל המדרגה. הוא גרוש וכמעט שאין לו שום קשר עם בנו מאשתו לשעבר. ג'וני חי בדירה עלובה, עובד כתיקונצ'יק במשרה חלקית, והוא אלכוהוליסט למחצה.

במהלך העונה הראשונה עובר ג'וני תהליך של גאולה. בשלב מסוים הוא עוזר למיגל דיאז (זולו מרידואנה), נער צעיר שחי בשכנות לו, ומציל אותו מחבורת בריונים שמכה אותו. כן, אתם לא מתבלבלים, ג'וני מציל את מיגל כמו שמיאגי הציל את דניאל מג'וני ומחבריו. מיגל מבקש מג'וני שילמד אותו קראטה כפי שדניאל ביקש ממיאגי, ובסופו של דבר ג'וני נענה למיגל כפי שמיאגי נענה לדניאל.

בינתיים, אנו מגלים שדניאל לארוסו הוא איש עסקים מצליח בעל רשת של סוכנויות מכוניות. דניאל נשוי באושר ויש לו שני ילדים, אנתוני בן ה-11 וסמנתה בת ה-16. ניכר שדניאל השיג בחייו את האיזון שמיאגי ניסה ללמדו. דניאל מתגעגע למיאגי שהלך בינתיים לעולמו. אפשר לראות את השפעתו של המורה הזקן על חייו של דניאל, אם באהבתו לקראטה שלא פתחה עם השנים ואם באובססיה שלו עם עצי בונסאי (מוטיב בולט בסדרת הסרטים).

טריילר לעונה הראשונה של הסדרה "קוברה קאי"

ופה צריך להסביר על מספר אמצעים תסריטאים בולטים בסדרה. האמצעי הראשון הוא הישענות רבה על ההיסטוריה של יקום קראטה קיד. הסיפור חוזר פעם אחר פעם לעברה של כל אחת מהדמויות וכמובן גם להיסטוריה המשותפת ביניהן. מלבד ג'וני ודניאל מופיעות גם דמויות אחרות מהסרטים (בלי ספוילרים), ויש נוכחות רבה גם למיאגי שהלך לעולמו וגם לאלי, החברה של דניאל ולפני זה של ג'וני, שהופיעה בסרט הראשון ושאינה מופיעה בסדרה (לפחות לא בשתי העונות הראשונות).

התבססות על ההיסטוריה של יקום סינמטי המשולבת בהומאז'ים לסרט איקוני יכולה להיות אמצעי תסריטאי נורא ואיום – כמו שראינו למשל בסרט "מלחמת הכוכבים: הכוח מתעורר" – אבל בקוברה קאי זה עובד מצוין. השילוב מענג במיוחד למי – שכמוני – זוכר באהבה את סדרת הסרטים ובייחוד את הסרט הראשון.

הסדרה מלאה באזכורים סמויים לסרטים (Easter eggs) ובבדיחות פנימיות. כך, למשל, כשמיגל שואל את ג'וני איך הוא רוצה שישטוף את החלון של הדוג'ו עונה ג'וני בגסות שזה לא מעניין אותו. תחפושת השלד של מיגל בליל כל הקדושים, הטיפול הרפואי שנותן דניאל לרוי במהלך הטורניר והשימוש בתנוחת העגור כולם אזכורים ברורים לסרט הראשון (אני ספרתי לפחות עשרים איסטר אגס רק בעונה הראשונה). יש גם מעט אזכורים, רובם סמויים מעין, לסרט השני והשלישי, למשל, התוף היפני מהסרט השני ושבירת המראה בדוג'ו קוברה קאי – אזכור סמוי לסרט השלישי. אפילו ג'קי צ'אן שהופיע בחידוש הלא מוצלח לסרטי קרטה קיד, מוזכר בסדרה.

אמצעי תסריטאי נוסף קשור בדמותו של ג'וני לורנס. את ג'וני עיצבו התסריטאים כמי שנתקע בשנות השמונים. ואני לא מדבר על גישה נוסטלגית או על היתקעות מנטלית בנאלית בעבר אלא ממש בהקפאת דמותו של ג'וני מ-1984 ועד 2018. כל אלמנט בחייו של ג'וני קשור לשנות השמונים. ג'וני מעולם לא גלש באינטרנט ואפילו לא שמע על פייסבוק. כל הרפרנסים התרבותיים של ג'וני הם משנות השמונים – סרטים כמו "נשר הברזל" ו-"רוקי 3", מוזיקה של אר.אי.או ספידווגן ומטאליקה המוקדמת. והחלק הכי משעשע הוא שג'וני אפילו לא מודע לשינויים שעבר השיח בארבעת העשורים האחרונים. ג'וני הוא לא פוליטיקלי קורקט, אבל לא כדי להרגיז, אלא משום שנדמה כי הוא נעלם מעל פני כדור הארץ משנות השמונים ועד 2018.

 

William Zabka Photo Op GalaxyCon Richmond 2019

ויליאם זבקה, הכוכב הגדול של הסדרה "קוברה קאי"

אמצעי תסריטאי אחר כולל היפוך של קווי העלילה מהסרט הראשון. כאמור, ג'וני משמש כמעין מיאגי למיגל ואז בהמשך גם לנערים נוספים. כל התלמידים של ג'וני הם נערים דחויים חברתית שעוברים התעללות מצד המקובלים בבית הספר בו כולם לומדים – וכזכור גם דניאל עבר התעללות בבית הספר. ג'וני מצליח לעזור לתלמידיו כמו שמיאגי עזר לדניאל.

היפוך עלילה תסריטאי מוצלח במיוחד מצוי בדרך בה מספר ג'וני את סיפור הסרט הראשון דרך עיניו שלו, כשהוא מציג את דניאל כבריון שהתאנה לו. הסיפור של ג'וני מלווה בקטעים מהסרט הראשון המבססים את גרסתו. אגב, מדובר בתיאוריה שהייתה נפוצה ברשת הרבה לפני שהסדרה עלתה לאוויר.

במקביל, דניאל מתחיל ללמד קראטה נער בשם רוי קין (טאנר ביוקנן). רוי הוא עבריין צעיר שהצטרף כעובד לאחת מסוכנויות המכוניות של לארוסו כחלק ממזימה (מטעמי ספוילר לא נרחיב).

אבל קווי העלילה שבים ומתהפכים במהלך התקדמות הסדרה. העונה הראשונה מגיעה לשיאה כשכל הגיבורים מגיעים – באופן לא מפתיע – לטורניר הקראטה האזורי בו התחרו דניאל וג'וני לפני 34 שנים. במהלך הטורניר מתנהלים הנערים הדחויים לשעבר באופן כמעט זהה לדרך בה התנהגו תלמידי קוברה קאי בטורניר ההוא. לעומת זאת, רוי, שהופך בהדרגה לדומה יותר ויותר לדניאל, מזכיר בהתנהלותו בטורניר את מורו. השימוש של התסריטאים בהומאז'ים ובבדיחות הפנימיות מגיע בטורניר לשיא עלילתי וקומי.

Ralph Macchio 2018

ראלף מא'ציו, עדיין עם קסם נערי גם בגיל 57

ואי אפשר לדבר על האמצעים התסריטאים בסדרה בלי להזכיר את היוצרים של קוברה קאי. ג'ון הורביץ, היידן שלוסברג וג'ון הילד הם היוצרים, הכותבים, המפיקים בפועל והבמאים של הסדרה (השניים הראשונים משתפים פעולה באופן קבוע וידועים בעיקר בזכות סדרת הסרטים "הרולד וקומר" שכתבו יחד). ניכר שהשלושה הם לא רק כותבים מוכשרים אלא ממש פאנבויז של סרטי קראטה קיד.

ביצירת הסדרה קוברה קאי, נכנסו הורביץ, שלוסברג והילד לנעליים גדולות מאוד. את סרטי קראטה קיד יצרו אנשים מוכשרים במיוחד. המפיק ג'רי וויינטראוב, הפיק את "דיינר" ואת סדרת סרטי "אושן". רוברט מארק קיימן, התסריטאי, כתב – במשותף עם לוק בסון – את "האלמנט החמישי" ואת סדרת סרטי "חטופה". הבמאי, ג'ון אבילדסן, ביים את "רוקי" – סרט האיגרוף הטוב ביותר בכל הזמנים.

הליהוק של "קוברה קאי" מוצלח למדי. ראלף מאצ'יו ועוד יותר ממנו ויליאם זבקה נותנים הופעה מבריקה כדניאל לארוסו וכנמסיס שלו ג'וני לורנס. זבקה שהיה בן 53 בתחילת הסדרה ומאצ'יו שהיה בן 57, כנראה שתו ממעיין הנעורים כי הם נראים צעירים בעשרים שנה מגילם הביולוגי. כוכבי המשנה משחקים היטב ובייחוד בני הטיפוחים של ג'וני ושל דניאל, זולו מרידואנה כמיגל דיאז וטאנר ביוקנן כרוי קין. אשתו של דניאל אמנדה, בגילומה של קורטני הנגלר (מיסי ב-"תיאוריית המפץ הגדול"), בתו סמנתה, בגילומה של מארי מאוזר ואיליי מוסקוביץ' – בגילומו של ג'ייקוב ברטרנד – שמצטרף לקוברה קאי בעקבות מיגל, משלימים קאסט נהדר. אבל הכיף האמיתי מגיע מהופעות אורח של ותיקי סרטי קראטה קיד. חלקם מופיע רק לפרק אחד או שניים, אבל אחד מהם מופיע בקשת עלילתית חשובה בת מספר פרקים.

טריילר לעונה השנייה של "קוברה קאי" (זהירות, הטריילר כולל ספוילרים משמעותיים ביחס לעונה הראשונה)

5 כוכבים מתוך 5 כוכבים

המילה האחרונה: למרות שאני קצת משוחד בגלל שהסרט קראטה קיד הראשון הוא זיכרון ילדות מתוק, מדובר בסדרה מצוינת הכוללת עלילה מעניינת, אקשן והומור. רוב מי שאהב את סרטי "קראטה קיד" יאהב את "קוברה קאי". מי שלא ראה את הסרטים, כדאי לו לראותם לפני שהוא מתחיל לצפות בסדרה (למרבה הפלא, והאכזבה, בנטפליקס ישראל אין את שלושת הסרטים הראשונים אלא רק את החידוש הגרוע עם ג'קי צ'אן). העונה הראשונה מעולה וגם העונה השנייה טובה מאוד, ואני מחכה עתה בקוצר רוח לעליית העונה השלישית בשנה הבאה.

"קוברה קאי" (Cobra Kai), 2019-2018
יוצרים: ג'ון הורביץ, היידן שלוסברג וג'ון הילד – בהתבסס על דמויות שיצר רוברט מארק קיימן
שחקנים: ראלף מאצ'יו, ויליאם זבקה, זולו מרידואנה, טאנר ביוקנן, קורטני הנגלר ומארי מאוזר
מועד עלייה של עונה שלישית: 2021

ניסים סופר הוא פובליציסט ועורך אחראי באתר "דיומא"

users: ניסים סופר

עוד בנושא

אולי יעניין אותך

הנקראים ביותר

המלצת העורכים

החדשים ביותר